Rodzinny wyjazd w góry – co warto zabrać?

Rodzinny wyjazd w góry – co warto zabrać?

Rodzinne wycieczki często wymagają odpowiedniego zaplanowania – opiekunowie muszą wybrać odpowiedni dla wszystkich domowników termin, zarezerwować miejsce noclegowe, zaplanować czas na odpoczynek i atrakcje oraz spakować wszystkie niezbędne na wyjazd rzeczy. W przypadku rodzin z małymi dziećmi rodzice mają niełatwe zadanie, dlatego że muszą pamiętać o wszystkich niezbędnych gadżetach i akcesoriach dla malucha. Pakowanie na wyjazd warto zaplanować wcześniej, dlatego że może wiązać się z brakiem określonych przedmiotów i koniecznością wcześniejszych zakupów. Co jest niezbędne podczas wyjazdu w góry z dzieckiem? Dowiedz się, co koniecznie należy spakować do podróżnej walizki. 

Wyjazd w góry z dzieckiem – o czym należy pamiętać? 

Odpoczynek w górach może mieć niezwykle różną formę – dla niektórych oznacza to wielogodzinny marsz szlakiem górskim, z kolei dla innych jest to podziwianie pięknych krajobrazów i czas w SPA. Planując wyjazd w góry z dzieckiem, należy uwzględnić wiek, preferencje oraz możliwości fizyczne malucha. Dzieci w wieku szkolnym chętnie wybiorą się na prostą wycieczkę w górach,  jednak muszą wykazywać do tego chęci i być odpowiednio przygotowane. Zdarza się, że aktywni rodzice zabierają na jednodniową wycieczkę niemowlę – w tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest profesjonalne nosidełko turystyczne dla dziecka. Co jest istotne, jeśli planowana jest wycieczka kilkudniowa? Rodzinny wyjazd musi być dostosowany do każdego członka, dlatego też warto wybrać hotel, który będzie wyposażony w atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych, np. kącik dla dzieci lub plac zabaw przed budynkiem. 

Wycieczka rodzinna w góry – w co wyposażyć dziecko?

Przed wyjazdem w górskie okolice należy odpowiednio się spakować – w takich okolicznościach należy zwrócić uwagę na wiek dzieci, zapowiadane warunki pogodowe czy długość wycieczki. Warto pamiętać, że aura w górach może płatać różne figle – niezwykle często zdarza się, że pogoda zmienia się z godziny na godzinę. Biorąc pod uwagę ten fakt, należy spakować dziecku odpowiednią odzież. Co warto włożyć do walizki, aby uchronić się przed kapryśną pogodą? Oto pomysły, które warto rozważyć. 

  • Odzież przeciwdeszczowa – w tym aspekcie warto dostosować rodzaj ubrań do wieku i umiejętności dziecka. Można postawić m.in. na całoroczny kombinezon przeciwdeszczowy, kurtkę lub niewielką pelerynkę, która ochroni malucha przed letnim deszczem. 
  • Okrycie głowy – zapewni ciepło w chłodniejsze dni lub ochroni przed intensywnym słońcem. Na lato dla najmłodszych doskonałym pomysłem jest lekki kapelusz przeciwsłoneczny, wykonany z materiału z filtrem UV50+, który skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. 
  • Okulary przeciwsłoneczne – zapewnią dziecku komfort i ochronę dla delikatnych oczu w bardzo słoneczny dzień. 

Wycieczka górska – co należy spakować do plecaka?

Dziecko w wieku szkolnym może zabrać w góry swój własny, niewielki bagaż. W co go spakować? Dobrym rozwiązaniem jest uniwersalny plecak worek lub tradycyjny mini plecaczek, które nie będą dla dziecka dużym obciążeniem. W zależności od wieku i możliwości dziecka ciężkie wyposażenie powinno wylądować w torbie podróżnej opiekuna. Co na pewno należy spakować na wyjście w góry?

  • Jedzenie i picie – wędrówka szlakiem pochłania zwykle sporo energii, stąd uczestnicy co jakiś czas będą potrzebowali pożywnej przekąski. Do plecaka warto wrzucić śniadaniówkę lub lunchbox z przegródkami. Do przechowania wody najlepiej wybrać lekki bidon lub butelkę sportową z tritanu. 
  • Środki higieniczne – na górskie wycieczki warto zabrać mokre chusteczki i żel antybakteryjny. Ciekawe świata dziecko będzie zainteresowane wszystkim, co napotka na swojej drodze. Dlatego też warto zadbać o jego komfort i środki czystości, dzięki którym w razie potrzeby można szybko wyczyścić dłonie. 

Wycieczka w góry to doskonały pomysł na wakacje. Aby maluch polubił taką formę aktywności, warto wybrać odpowiednią okolicę i łatwy szlak górski – dzięki temu spacerowanie nie spowoduje w dziecku frustracji, a rozbudzi fascynację do zdobywania kolejnych, wyższych szczytów!

UdostępnijFacebookX
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.