Prezent na roczek – jak wybrać?

Prezent na roczek – jak wybrać?

Pierwszy rok życia to etap intensywnych przemian – zarówno w życiu dziecka, jak i samych rodziców. W tym czasie maluch nabywa niezwykle przydatnych umiejętności, zarówno w kontekście rozwoju fizycznego, jak i psychicznego. Świętowanie pierwszych urodzin to niezwykła okazja na podarowanie dziecku prezentu, który będzie wspierał jego dalszy rozwój. Jakie propozycje podarunku warto rozważyć? Aby prezent dla dziecka był trafiony, warto zastanowić się, jakie zdolności posiada aktualnie maluch oraz które produkty będą wspierały go w dalszych zmaganiach. 

Roczne dziecko – co potrafi?

Niezależnie od tego, czy przygotowuje się prezent dla dziecka, czy dla osoby dorosłej, należy dostosować go do wieku i posiadanych umiejętności. Statystycznie maluchy przed ukończeniem 12 miesiąca życia potrafią: 

  • raczkować lub stawiać pierwsze kroki bez pomocy opiekuna, 
  • bawić się niektórymi zabawkami – np. przesuwać samochodzik po podłodze,
  • współpracować z rodzicem w rutynowych czynnościach związanych z ubieraniem się lub dbaniem o higienę, 
  • używać prostych słów i naśladować dźwięki docierające z otoczenia. 

Maluchy, które zbliżają się do osiągnięcia roczku, są niesamowicie ciekawe wszystkiego, co je otacza. Dlatego też są zainteresowane przedmiotami, które przykuwają ich uwagę. Najmłodsi mogą zafascynować się atrakcyjnymi barwami, nietypowymi fakturami i kształtami – planując podarunek z okazji ukończenia roczku, warto postawić na produkty, które przypadną maluchowi do gustu.

Prezent na roczek – co warto wybrać?

Zabawki są doskonałym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka. Pięknie zaprojektowane produkty i akcesoria nie tylko są źródłem dobrej zabawy, ale także mają ogromną moc edukacyjną, dlatego że rozwijają motorykę, zdolności sensoryczne, poznawcze oraz społeczne. Jakie propozycje warto rozważyć na prezent z okazji ukończenia pierwszego roku życia?

  • Zabawki sensoryczne – mogą być wykonane z różnych materiałów. Należą do nich zarówno miękkie pluszaki, przezroczyste klocki, jak i zestawy do eksploracji różnych faktur. Ciekawym pomysłem jest m.in. pudełko z szufladkami w stylu Montessori – zadaniem dziecka jest umieszczanie właściwych elementów w odpowiednich szufladach. Drewniana zabawka wspiera rozwijanie zdolności motorycznych oraz pamięci. 
  • Przytulanki – mogą przybierać różne formy i kształty. Są bezpieczną zabawką dla rocznego dziecka. Co więcej, mogą otulić malucha także w procesie zasypiania. Pięknie zaprojektowane maskotki dla najmłodszych oferuje marka Little Dutch. 
  • Akcesoria do kąpieli – czas w wanience jest dla dzieci niezwykle relaksujący! Z okazji roczku można podarować najmłodszym ciekawe zabawki, które umilą czas wieczornej kąpieli. Rodzice mogą wyposażyć malucha w kolorowe kubeczki, zestaw do przeprowadzania wodnych eksperymentów lub kolorowy wodospad. 
  • Jeździk – jest doskonałą propozycją dla dziecka, które potrafi stawiać już pierwsze kroki. Nowoczesne jeździki mogą spełniać różne funkcje. Niektóre z nich po wciśnięciu jednego guzika, mogą stać się hulajnogą– to dobra opcja dla dzieci, które lekcje z utrzymywania równowagi mają już za sobą. Dziecko, które korzysta z jeździka, należy wyposażyć w dziecięcy kask, który od samego początku uczy malucha przezorności i dbania o własne bezpieczeństwo. 
  • Mebelki lub akcesoria do spożywania posiłków – wyposażenie dziecka w krzesełko do karmienia, pierwsze naczynia plastikowe lub silikonowy śliniak to ogromna zachęta do testowania nowych smaków i nauki samodzielnego jedzenia. 
  • Puzzle kontrastowe – przeznaczone dla dzieci od 15 miesiąca życia. Są doskonałą propozycją do nauki spostrzegawczości oraz wykonywania precyzyjnych ruchów. Z pomocą rodzica młodsze dzieci również mogą spróbować swoich sił z układanką. 

Podarunek dla dziecka z okazji roczku – jak wybrać?

Dobrej jakości zabawki, dostosowane do wieku i umiejętności dziecka doskonale stymulują rozwój dziecka na różnych obszarach. Rodzice powinni zadbać o kształtowanie różnych umiejętności u najmłodszych. Planując zakup zabawki, należy traktować dziecko indywidualnie – już roczne maluchy mogą mieć pewne preferencje co do ulubionego sposobu zabawy. Najważniejsze jest, aby wzbudzić zainteresowanie i przykuć uwagę dziecka – nowoczesne zabawki o unikalnym designie czynią to bez najmniejszej trudności!

UdostępnijFacebookX
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.