Anita
Anita

Anita

Znaczenie i pochodzenie imienia

Imię Anita jest żeńską formą imienia Anna, która pochodzi od hebrajskiego słowa „Channah” oznaczającego „łaska” lub „pełna łaski”. Anita jest również popularne w krajach hiszpańskojęzycznych i w Italii, gdzie jest uważane za samodzielne imię. W Polsce imię to zyskało na popularności przede wszystkim w XX wieku, zaś obecnie jest coraz rzadziej nadawane młodym dziewczynkom.

Cechy charakteru i znani ludzie

Kobiety noszące imię Anita często są kojarzone z energią, optymizmem oraz zdolnościami organizacyjnymi. Anita może być również postrzegana jako osoba pełna pasji i entuzjazmu, a także jako ktoś kreatywny i niezależny. W gronie znanych osób o tym imieniu znajdują się m.in. Anita Lipnicka, polska piosenkarka i autorka tekstów, czy Anita Włodarczyk, rekordzistka świata w rzucie młotem.

Dni imienin i popularność

W polskim kalendarzu imienin Anita obchodzi swoje święto przede wszystkim 26 lipca, jednak w różnych źródłach można znaleźć także inne daty. Popularność imienia Anita w Polsce obecnie maleje i jest znacznie niższa niż w ostatnich dekadach XX wieku. Mimo to imię to nadal cieszy się pewnym uznaniem i można spotkać wiele kobiet, które je noszą.

UdostępnijFacebookX
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.